Travmatik Beyin Hastalıkları

Genel 20 Ağustos 2017

Travmatik Beyin Hastalıkları

Gün içinde birçok kazaya maruz kalabiliyoruz. Bunların başında yataktan düşme, tuvalette düşme, trafik kazaları veya spor yaparken yaşanan kazaları sıralayabiliriz. Çok ciddiye almasak da başınıza uygulanan şiddetli darbeler sonucunda travmatik beyin hastalıkları görülebilir. Başınızı şiddetli çarpma halinde hafıza kaybı, fazla uyuma isteği veya uyku problemleri, yeme içme alışkanlıklarında düzensizlikler, konuşma bozuklukları gibi birçok belirti görülebilir.

Hafif Darbelerde

Kazalar sonucu başınıza uygulanan hafif darbelerde genellikle evde istirahat ve ağrı kesiciler önerilir. Oluşabilecek herhangi bir durum için evde istirahat ederken başınızda birinin bulunmasında fayda vardır. Kendinizi kötü hissederseniz doktora görünmekte de fayda vardır. Doktorunuz günlük aktivitelerinize ne zaman dönmeniz gerektiğini kaç gün istirahat etmeniz hakkında size yardımcı olur.

Orta ve Ağır Darbelerde

Yine ağır kazalar sonucunda başa gelen şiddetli darbeler insanları ölüme kadar sürüklemektedir. Bu durumlarda hemen doktora başvurulması gerekir. Beyne oksijen gitmeme, kanama gibi farklı sonuçlar doğurabilir. Bu kazalar sonucunda hafıza kaybı, yürüme ve konuşma gibi temel becerilerini unutabilen hastalarda olur. Bu durumlarda doktorlar rehabilitasyona başvurarak gerekli tedaviyi yaparlar.

464 total views, 0 today

Megaseans Nedir

Genel 20 Ağustos 2017

Megaseans Nedir

Erkeklerde genetik faktörlerin yanı sıra ilerleyen yaşla birlikte ortaya çıkan kellik sorunu artık saç ekimi ile sorun olmaktan çıkıyor. Saç ekimi, son yıllarda saç dökülmesi problemi yaşayan erkeklerin en çok tercih ettiği bir işlem. Saç ekiminde gün geçtikçe yeni ve başarılı yöntemler geliştiriliyor. Megaseans da saç ekim işleminde başarılı sonuçlar alınmasını sağlayan bir uygulamadır.

Megaseans Saç Ekimi

Saç ekim işleminde tek bir seansta alınan saç miktarının çok yüksek olduğu megaseans işlemi kellik derecesi yüksek ve saç kökü yoğun olan erkeklere uygulanan bir yöntemdir. Megaseansta bir seferde alınan saç miktarı çok yüksektir. Örneğin FUT yönteminde bir seansta ekilebilen saç miktarı 800-1000’ken, megaseansta bu sayı 4000-5000 greftin üzerine çıkar.

Megaseans bir seferde daha fazla saç ekilmesine imkan tanıdığı için gereksiz yere daha fazla seans yapılmasına engel olur. Diğer saç ekim işlemlerine gören biraz daha uzun süren bir işlemdir ancak saç ekiminin daha kısa sürede tamamlanmasını sağlar. En az seansla en verimli sonuca ulaşmayı sağlar.

389 total views, 0 today

Kamçı Sendromu Tedavileri

Genel 20 Ağustos 2017

Kamçı Sendromu Tedavileri

Boyun, tüm eklemler gibi belirli oranda hareket edebilen bir yapıya sahiptir. Boyunda aşırı zorlanma, çarpma… vb. nedenlerle oluşan zedelenme ve ağrılar kamçı sendromu ya da kamçı travması olarak adlandırılır. Whiplash sendromu olarak da bilinen bu durum boyunda yer alan bağ dokusu, kaslar ve diğer yumuşak dokularda yırtılmalara neden olan bir durumdur. Başın kamçı gibi öne arkaya hareket etmesi nedeniyle oluşan zorlanmalar kamçı sendromuna neden olur. Genelde trafik kazalarından sonra görülen ve başın aniden öne arkaya hareket etmesi sonucu ortaya çıkan kamçı travması boyun ağrısı, baş ağrısı, sırt ağrısı gibi belirtilerle kendini gösterir. Kamçı sendromu tedavileri ağrının şiddetine ve tahribatına göre farklı şekillerde yapılır.

Kamçı Travması Nasıl Tedavi Edilir

Whiplash sendromunda öncelikli olarak ilaç, osteopati ve fizyoterapi gibi tedavi yöntemleri tercih edilir. Ağrının derecesine göre uzman bir hekim tarafından uygun tedavi yöntemi belirlenir ve travmanın vermiş olduğu hasar en aza indirilir.

Kamçı sendromuna karşı uygulanan tedavi yöntemlerinden biri de masajdır. Boyun travmasına karşı uzman masözler eşliğinde xxx masaj salonunda fizyoterapi hizmeti alabilirsiniz.

306 total views, 0 today

Page 1 of 21 2
 • Erkek Ter Kokusu Nasıl Önlenir

  Tarafından de 24 Mart 2017 - 0 Yorumlar

  Erkek Ter Kokusu Nasıl Önlenir Terleme, insan vücudunun ısısını dengeleyen fizyolojik bir olaydır. Her insan terler ancak bazı erkekler daha fazla terler. Özellikle yaz aylarında aşırı terlemek yanında ter kokusu problemini de getirir. Erkeklerin teri daha fazla kokar. Pek, erkek ter kokusu nasıl önlenir? Ter Kokusunu Önlemenin Yolları Ter, aslında kokmaz. Ancak yediğimiz gıdaların kokusu, […]

 • Baba Olmak İçin İdeal Yaş Nedir?

  Tarafından de 10 Mart 2017 - 0 Yorumlar

  Baba Olmak İçin İdeal Yaş Nedir? Evlat sahibi olmak kadın ve erkekler için son derece önemlidir. Annelik kadar babalık heyecanı da beylerin hayatında yeni bir dönemin başlangıcı olabilir. Peki, baba olmak için ideal yaş nedir? Aslında bazı erkekler için durum son derece olağan seyrinde ilerlerken bazıları için ise tedirginlik yaratabiliyor. 30 lu Yaşların İlk Yarısı […]

 • Prostat Büyümesi Sebepleri ve Tedavisi

  Tarafından de 11 Mart 2017 - 0 Yorumlar

  Prostat Büyümesi Sebepleri ve Tedavisi Erkeklerde en sık görülen hastalıklardan birisi de prostat büyümesidir. Prostat büyümesi sebepleri ve tedavisi, hastanın hastalıkla ilgili bilgi sahibi olmasına bağlıdır. Hastalık sonbahar ve kış aylarında daha şiddetli belirtiler verir. Hastanın yaşam kalitesini bozan bir rahatsızlıktır ve erken dönemde tedavi edilmelidir. Prostan Büyümesinin Nedenleri Prostan büyümesi iyi huylu prostan büyümesi […]

 • Saç Sağlığı İçin B6 Ve Çinko

  Tarafından de 10 Mart 2017 - 0 Yorumlar

  Saç Sağlığı İçin B6 Ve Çinko Saç sağlığı herkes için çok önemlidir. Özellikle erkekler saç dökülmelerinden çok şikâyetçidir. Günümüzde çok genç yaşlarda yoğun saç dökülmesi ve kellik görülebiliyor. Ailesinde saç dökülmesi genetik olan erkekler sıranın kendilerine geleceğinden korkuyor. Saçların bakımına ve beslenmeye dikkat ederek saç sağlığı korunabilir. Saç dökülmelerinin sebepleri Saçlar çeşitli sebeplerle dökülebilir. Stres, […]

 • Parkinson Hastalığı

  Tarafından de 10 Mart 2017 - 0 Yorumlar

  Parkinson Hastalığı Günümüzde de birçok kişide görülen parkinsonun aslında ne olduğu hakkında bilgi sahibi olan çok az insan vardır. Parkinson hastalığı hareket kontrolünde rol oynayan hücrelerin zarar görmesi anlamına gelir. Daha açık şekilde ifade etmek gerekirse dopamin denilen kimyasal maddenin üretim yerinde yani substansiya nigra adlı bölgede bu kimyasal üreten hücrelerde azalmalar meydana gelir. Bu […]